Notikumi

"Es esmu" 1. jūnijā plkst. 20:00

10. maijā sākas biļešu tirdzniecība ikgadējam labdarības uzvedumam “Es esmu”, kas veltīts Latvijas teātra vecmeistaru atbalstam.
1. jūnijā plkst. 20:00 Mūzikas namā “Daile” notiks jau 5. ikgadējais labdarības uzvedums “Es esmu”. Uz vienas skatuves tiksies Latviešu teātra skatuves grandi un izcili Latvijas mūziķi, kuri pārstāv dažādus mūzikas žanrus. “Es esmu” ir ikgadējs uzvedums, kurā teātra un mūzikas lielmeistari kopīgi vienojas Latvijas teātra vecmeistaru atbalstam.

Šogad uz vienas skatuves mirdzēs tādas izcilas aktrises kā Lilita Ozoliņa, Līga Liepiņa, Dace Everss un Liepājas teātra aktrišu zvaigznājs “Atštaukas”, kā arī aktieris Ivars Kalniņš. Uzvedumā piedalīsies arī mūziķi Rihards Zaļupe, saksofonistu kvartets “n[ex]t move”, Jānis Stībelis, Maestro Raimonds Pauls u.c. Varam tikai minēt, kādus jaunus un negaidītus tandēmus šajā vakarā ieraudzīsim. Latvijas senioru atbalstam veltīto uzvedumu veidos un vadīs Latvijas profesioālo teātru vidējās un jaunās paaudzes aktieri.

Jau otro gadu pēc kārtas uzveduma “Es esmu” māksliniecisko virsvadību ir piekritusi veikt Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa: “Pagājušājā gadā pieņemt izaicinājumu veidot  uzvedumu "Es esmu", bija ļoti satraucoši un pat biedējoši, jo nozīmēja mesties nezināmajā gan man, gan visiem iesaistītajiem. Jo uz skatuves satikās radoši tandēmi- lielas personības katrs savā žanrā un mākslas jomā, kuri pirms tam nekad nebija kopā strādājuši, daži nebija pat personīgi pazīstami. Bet jau pirmās radošās tikšanās, pirmie mēģinājumi bija apliecinājums tam, ka nekas nav nejaušs, un ka es varu būt vienkārši laimīgs vērotājs brīdī, kad satiekas ĪSTIE partneri viens otram. Patiesi pārņēma Dieva klātesamības sajūta visā sagatavošanas periodā. Un joprojām izjūtu gandarījumu, kad atceros elektrizēto un pacilājošo atmosfēru pārpildītajā skatītāju zālē. Mēs visi pagājušogad bijām liecinieki absolūti unikālam brīdim, vienreizējam un neatkārtojamam! Paldies vēlreiz visiem pagājušā gada uzveduma māksliniekiem, paldies par viņu atsaucību, laiku, ieguldīto darbu un sirds siltumu.” 

Un arī šogad 1. jūnijā uz Mūzikas nama Daile skatuves kāps pilnīgi jauni radošie tandēmi, kuri solās pārsteigt kā sevi, tā publiku! Tādēļ uzreiz jāsaka paldies arī šī gada dalībniekiem par viņu atsaucību un atvērtību!!! Tas apliecina, ka mēs kopā darām svētīgu darbu, ka varam būt vienoti, lai darītu šo pasauli labāku. Un pat ja visai pasaulei palīdzēt grūti,mēs varam palīdzēt saviem tuvākajiem - tiem, ar kuriem mūs vieno mīlestība pret skatuvi- Latvijas teātru vecmeistariem.

“Ikgadējais labdarības uzvedums “Es esmu” ir ļoti nozīmīgs, jo tas dod iespēju Fondam RAMPA arvien plašāk komunicēt ar Latvijas sabiedrību par fonda idejām un mērķi un ļauj arvien vairāk teātra vecmeistariem sniegt reālu finansiālu atbalstu. Kopš 2017. gada jūnijā notikušā “Es esmu” uzveduma periodā līdz 2018. gada maijam Fonds RAMPA ir spējis sniegt lūgto atbalstu vairāk kā 50 fonda biedriem, kam šajā laika periodā tas ir bijis nepieciešams. Mēs esam pateicīgi katram ziedotājam un ļoti ceram uz atbalstu arī turpmāk”, stāsta uzveduma rīkotāju pārstāves - Fonda RAMPA valdes priekšsēdētāja Anna Klēvere un valdes locekle Zane Dombrovska, kas vienlaikus ir arī uzveduma “Es esmu” idejas iniciatore.

Kā katru gadu vakara gaitā notiks arī tradicionālā labdarības “izsole", kuras laikā būs iespēja savā īpašumā iegūt unikālus mākslas darbus, ko speciāli šī gada uzvedumam ziedojuši izcili Latvijas mākslinieki un gleznotāji, kā Vija Zariņa, Elita Patmalniece, Artis Bute u.c.
Uzvedums notiek ar LKM, LVM, LKA un ziedot.lv atbalstu. Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs.
https://www.bilesuparadize.lv/events/event/65323

Un lūk, links videoieskatam no iepriekšējā gada uzveduma “Es esmu”
http://straume.lmt.lv/lv/kultura/kultura/es-esmu-aizkulises/1003002

Vairāk informācijas-
“Es esmu” rīkotāju pārstāve
Fonda “RAMPA” valdes locekle
Zane Dombrovska 26449044 zane.dombrovska@gmail.com